KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12086648
nr 1208 6648
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvareller, 3 st, Einar Wallquist (1896-1985), Daterade 1975, -76 och -79, landskap. Motivet: 25x34 cm
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 oktober 2018
kl 18:18:16
300 kr
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist